Nicka Per MSN
  • 100 nicka per msn

1. Edukata qytetare na ka shti me pi cigare me ka shti mu tranu ? me
dashuru.
2. Kemisha e bardh pulla e vjeter lamtumir i dashur e kam gjet nje
tjeter.
3. Do te ishte mir nje gje ne kete bote qe tradhtia te mos
egzistoj.
4. 500 thika i kish duruveq 5 minuta me kon ti me mu.
5. Dy lule
dy bilbila kurr te mos na shkatrrohet dashuria.
6. Ti ski shpirt ti ski zemer
po luam me mua vetem pse jam femer.
7. Une ne dhome e ti ne kafiq une mendoj
per ty e ti per mua hiq.
8. Une sheqer e ti mjalt kur bashkohemi behemi
qokolad.
9. Dielli rrezon hena shkelqen ti je i vetmi qe me pelqen.
10.
36shkronja i ka alfabeti vetme shkronja ?ne zemer me mbeti.
11. I embel eshte
rrushi kur mbillet me arre e embel eshte fjala dashuria e par.
12. Une po pi
uje zemra po flladitet e shpirti po merzitet.
13. Gjarpri ne te ngren ai te
helmon por si dashuria e par asgje ste shkrumon.
14. Filmi shiqohet endrra
enderrohet dashuria e par kurr nuk harrohet.
15. Syri loton buzet jam shkrumu
dashuria jon ketu ka perfundu.
16. Emrin .......... do te kem gjithmon por
mbiemrin ............. do ta ndrroj me von.
17. A ka mjerim a ka dhimbje me
te madh se dashuria e par te jet tradhtare.
18. Sikur qielli te jete leter
dhe bote boj sdo te shkruaja asgje tjeter perveq fjales te dashuroj.
19. A
thua a shkon ne studime a e harrove adresen time apo gjete ndonje tjeter qe sma
shkruve asnje leter.
20. Kujtimi kujtohet urimi urohet ai qe te do kurr nuk
harrohet.
21. Te jeshe vajze eshte veshtire qdo zemer e poshter te thot
lamtumir.
22. Lapsi u thy fleta u qky dashuria jon u mbyll ne dry.
23. Eja
dallendyshe gjith tu fluturu ta jap nje leter? me ja qu.
24. Sa shume te
deshta o moj dashuri por kurr nuk mendova se me del tradhti.
25. E dua
prizrenin qytetin tim krenar se aty fillova dashurim e par.
26. Ari eshte
argjend qe shume kerkohet dashuria eshte semundje qe nuk sherohet.
27.
Dashuria eshte varre dashuria eshte zjarre dashuria e par zemran ta kall.
28.
Qka ka qielli qe po terrohet ish-i dashuri po martohet.
29. Unaza ime me
xixillonja emri i simpatis me 6shkronja.
30. Tash e gjete tjetren e mu me
harrove veq ta dish o djal se shum gabove.
31. Kur ta shohesh macen ne dru
kapja bishtin mendo per mu.
32. Fluturo o pllum e shko **** ***** ku e le
besen o * **** ***** tash qe prej meje je largu ku **** ****** po don me
shku.
33. Dite per dite pot kerkoj nuk ka nate qe ste enderroj te dua si
shpirtin tim jata pa ty ska kuptim nuk te du per 2-3 jave por te du per sa tjem
gjall.
34. Me dore po shkruaj me zemer po vuaj pse je kaq larg me le te
vetmuar sa dite e merzitshme sa nate e qete te shkruan shpirti yt qe te do
perjete.
35. Nuk te kerkoj shum nuk te kerkoj kujtime por vetem 1 puthje e
100 perqafime.
36. Ulem dhe mendoj ?shkronja i kujtoj kur ato i bashkoi emrin
e formoj.
37. Dua te jem gjak te kaloj neper materiet e tua te shkoj ne
zemren tende dhe te shoh qka ndjen per mua.
38. Nje keshille:ki kujdes nje
kerkes:mos ndrysho nje deshire:mos me harro nje genjeshter:nuk te dua nje e
vertet:me mungon perjete.
39. E dua nje lule e dua nje kujtim e dua nje
puthje sipas qefit tim.
40. 100 lote ne syte e mi 100deshira qe jeta nuk mi
plosoj 100 lutje ja beja zotit vetem ty te takoj.
41. Vala 900 personi qe
keni kerkuar eshte ne ju i dashuruar nese i telefononi ju lutem i tregoni qe
edhe ju e dashuroni.
42. Ste du me letra ste du me rrena por te du nga
shpirti dhe zemra.
43. Hape zemren dhe vajto hape dritaren dhe shiqo hape
letren dhe lexo te kam ne zemer mos harro.
44. I hidhur eshte duhani e hidhur
eshte rakia por ma e hidhur eshte ndarja nga dashnia.
45. Puthjet me te embla
ti mi ke dhuruar jeten ty ta fala kur me the te dua.
46. Nese ke nje zemer
ndaje bashk me mua nese ke nje fjal me thuaj te dua.
47. I qoj duart lart ne
qiell ti per mua je si diell por e lumtur prap nuk jam se ty afer nuk te
kam.
48. Me the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim me the TI AMO mu duk
mashtrim me the ICH LIEBE DICH syte mi qorove me the TE DUA jeten ma
gezove.
49. Diku te lumi ishin dy zemra njera ish e jotja tjetra e
jemja.
50. Ti i dashur shum simpatik e syte e tu si oqeani Atlantik.
51.
Bilbile ne deg sa bukur kendon ja puthsha buzet atij qe e lexon.
52. Ne jete
me kryesorja eshte dashuria por eshte nje dashuri qe te jep jete e kjo eshte
dashuria e vertet.
53. Sa bukur qesh sa bukur shikon te du per bes aq sa nuk
beson.
54. 20%te du 40%te adhuroj 60%te shikoj 80%per ty mendoj 90%per ty u
kalla 100%me ty u talla.
55. Dy zemra jemi nje shpirte e kemime mir te vdes
se pa ty te mbes.
56. Si dy lule ne saksi ashtu dukemi une e ti.
57. Ti
peshk ne fund te detit une zog ne hapesir nuk po me ze gjumi pa te then naten e
mir .
58. Zemra e mashkullit eshte si hotel sdi kush hin e kush del .
59.
Mos ju beso djemeve qe veshin patika sidomos atyr qe jane simpatika.
60. Prej
asaj dite qe jem taku veq per ty jom tu mendu.
te du pa mas te du pa dallim
te du ma shum se shpirtin tim.
61. Zemra e femnes eshte si gur kush hin sdel
me kurr
uji ftoht qaji nxet ste harroj kurr per jet.
62. Ne oret e mesimit
rri e mendoj kur mesusja spjegon me behet monoton se zemra ime vetem ty te
do.
63. Sjam poete e as shkrimtare por jome nje vajze 10 vjeqare .
64.
Nese me do thirrem ne emer nese me tradhton te raft pika ne zemer.
65. Femrat
pa takim si vetura pa benzin femrat pa puthje si telefoni pa mbushje.
66. Nje
fjal e embel ne zemer me ka mbet kur me the TE DUA ste harroj perjete.
67.
Nese je i vetmuar nese je ne mendime pyte zemren tende a e do zemren
time.
68. Kemisha e re gjaketa e vjeter lamtumir i dahur e kam gjqt nje
tjeter.
69. Mos e prek ate lule se me falen brigjet po merre zemren time qe
per ty po digjet.
70. Pa ty smund te rri pa ty jeta me behet hi pa ty varri
sme pranon pa ty jeta me kalon.
71. Sava dhe dubani formojne nje lum a e din
i dashur se te dua shum.
72. Sa her te shikoj te dua me teper sepse dashuria
jon nuk shprehetne leter.
73. Sa ka mali dushk e fleta aq e lumtur te shkoft
jeta.
74. Anija lundron nese me harron ky kujtim te perkujton.
75. Lule e
bukur lule plot arom por lulja me e bukur eshte dashuria jon.
76. Te dua te
dua pa ty sdo te vdes me yjet e nates ty te pershendes.
77. Kujto eren e
malit kujto eren e let kujto zemren time qe te do perjete.
78. Te dua te dua
per ty do te vdes po ti a me do mua pergjigjjen po e pres.
79. Ne gjum kur
rash ne enderr te pash ku u ngrita ? bertita.
80. E du nje djal me syte e zi
emrin smund tja them edhe pse e di.
81. Nese dikush te pyet a e do dike te
lutem me kujto e thuaj aske.
82. Une dardh ti ananas une zhade ti
llukas.
83. Mbylli syte e qaj me zemer dhe lexo ket poezi temen une te
shkruaj ti lexo shterngo veten dhe duro keta lot qe po pikojne sate dua te
tregojne.
84. Nje diell ne nxe nje shi na lag dua te puth zemren po ti je
shum larg.
85. Nje zemer nje shigjet nje dashuri e vertet.
86. Puthje
puthje pa mbarim ne shkoll ska kuptim.
87. Nata eshte skene yjet speklaktor
une e ti autor.
88. 2+3=5nese eshte nevoja per ty do te vdes.
89. Dashuria
e par mi ka mbyll syte spo mund tia filloj dashurise se dyte.
90. Nese me do
thuaje te verteten e jo sot me mua e neser me tjeteren.
91. Sa nate e bukur
sa nate e qete me kujtohesh ne ora 12.
92. Lapsi me fleta fletorja me vija
ketu merr pjese vetem dashuria.
93. Kjo jet pa ty nuk ka vler per mua me
kupto shpirte vetem ty te dua jo nuk eshte vjershe e as poezi por buron nga
shpirti qe te do vetem ty.
94. Ne fund te detit degjove nje ze lamtumir
zeshkane nuk te dua me.
95. I love you-anglisht ti amo-italisht te
quero-spanjollisht te dua seriozisht.
96. Livadhi me lule zemra fisnike te
dua e dashur se je simpatike.
97. Te dua sa jeten ndoshta edhe me shum taman
sa lumenjet qe skan fun askun.
98.Molla hahet dardha piqet dashuria per ty
nuk me hiqet.
99. Naten e mir gjumin e embel kon ta don zemra e pafsh me
enderr.
100. Kur ne te jemi bashk kjo dite do te vjen qe zemra ime pran
tendes te flej.

 

            Www.Iliri-N.Tk

 

 

Hape Me Stili WWW.ILIRI-KS.TK New Page 2


 
 
Hap E-mail Me @iliri-ks.tk
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free